Prvi teden slovenske hrane bo danes zaokrožil tradicionalni slovenski zajtrk. Številne šole, vrtci in drugi vzgojno-izobraževalni zavodi bodo tako štirinajsto leto zapored tretji petek v novembru začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki pomeni promocijo lokalnega ter spodbujanje zavedanja pomena domače samooskrbe.
Teden slovenske hrane zaokrožuje tradicionalni slovenski zajtrk
S ponudbo kruha, masla, medu, mleka in sadja slovenskega izvora je prvič kot projekt potekal v vrtcih in osnovnih šolah po državi novembra 2011, od leta 2012 pa poteka na dan slovenske hrane, ki ga je od letos dalje zamenjal teden slovenske hrane. Letos zajtrk poteka pod sloganom Tradicionalni slovenski zajtrk - moj naj zajtrk!
-
S kupovanjem slovenske hrane dajemo pomen slovenskemu kmetu in s tem opozarjamo na pomen slovenske hrane. Foto: Bor Slana/STA
-
Slovenska hrana je veliko več kot obrok. Je simbol naše dediščine, narave, ki nas obdaja, in ljudi, ki skrbijo za njeno pridelavo. Foto: Mankica Kranjec/slovenia.info
-
Lokalna hrana ima izjemno vrednost. Je sveža in bogata s hranili. Foto: Mankica Kranjec/slovenia.info
Izobraževati in ozaveščati najmlajše
Namen tradicionalnega slovenskega zajtrka je izobraževati in ozaveščati najmlajše, vzporedno pa tudi starše, vzgojitelje ter najširšo javnost o tem, kako pomembno je, da je na naših krožnikih hrana iz lokalne bližine, ter da je vključevanje zajtrka v prehranjevalne navade izredno pomembno.
Promocija zdravega načina prehranjevanja
Teden slovenske hrane pomeni nadgradnjo tradicionalnega slovenskega zajtrka. Namen tedna slovenske hrane je spodbuditi večje naročanje, nakupovanje in uživanje hrane slovenskega izvora in porekla, promovirati slovenske tradicionalne jedi ter spodbuditi trajnosten in zdrav način prehranjevanja.
Datum: 15. november 2024
Čas branja: 3 min