Skoči do osrednje vsebine

Tiršek na paraolimpijskih igrah v Parizu do zlate medalje in rekorda

Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Parizu osvojil zlato medaljo v disciplini z zračno puško stoje v kategoriji R4. Za najuspešnejšega člana slovenske ekipe v Parizu je to že peta medalja na igrah v karieri, a prva zlata.

Tiršek je v predtekmovanju osvojil šesto mesto in si tako zagotovil nastop med osmerico, ki si zagotovi boje za medalje.

Zmagal je z 0,2 kroga prednosti. Dosežek 253,3 v finalu pa je tudi nov paraolimpijski rekord, prejšnjega je imel z 252,8 Šved Philip Jonsson iz Tokia.

1 / 3

"Manjkalo mi je zlato, velikokrat sem bil blizu. Sem ga že držal, a sreča ni bila na moji strani. Res sem se boril za to zlato medaljo. Nisem se pa obremenjeval s tem. Vedel sem, da znam, da sem sposoben. Koncentracija in fokus, ki sta moja največja vrnila, sta pokazala, da sem premagal enega najboljših strelcev na svetu med paraolimpijci na njegovem terenu," je po osvojeni zlati dejal Tiršek.

Disciplina zračna puška stoje je sicer Tirškova najmočnejša; v njej si je pristreljal tri od štirih paraolimpijskih medalj v karieri, drugi je bil tako v Londonu 2012, Riu 2016 kot v Tokiu pred tremi leti. Eno bronasto medaljo ima še v disciplini zračna puška leže R5 iz Tokia pred tremi leti.

Avtor: Vesna Žarkovič

Datum: 2. september 2024

Čas branja: 2 min